Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Sevgiliniz ile Kış / Bahar Tatiliniz İçin 5 Romantik Adres

Hazır kış bitmeden, bahar arifesinde hem bugünler için değerlendirebileceğiniz hem de önümüzdeki günlerde tatile çıkmak istediğinizde size yardımcı olabilecek bazı seçenekler düşünelim istedik. Bu seçenekler şehrin karmaşasından kurtularak romantik dakikalar geçirmek istediğinizde değerlendirebileceğiniz yerler olacak şekilde seçildi. Sevgiliniz, nişanlınız, eşiniz ya da arkadaşlarınız ile mutlu anlar biriktirebilmeniz için ülkemizin 5 cennet köşesinden sizler için bir derleme yaptık. Mutlu tatiller dileriz.

1.Uludağ

Uludağ

Uludağ tarihi açıdan oldukça zengin emanetler barındıran güzel şehrimiz Bursa’dadır. Hala kayak yapmak ya da diğer kış sporlarını deneyimleyebilmek için fırsatınız varken, tatilinizi değerlendirebileceğiniz bu güzel yerde yorucu bir günün ardından sevgiliniz ile güzel bir sıcak şarabın tadını çıkarabilirsiniz. Bu muhteşem doğa harikası yer için sözü hiç uzatmadan sanat güneşimiz Zeki Müren’in Uludağ tasvirine bırakıyoruz.

Zeki Müren :
“Size dünyanın ve Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Uludağ’dan bahsedeceğim.
Yorgun vücutlara zindelik, aşık kalplere de taze bir heyecan veren Uludağ gecelerini ancak görenler bilir. Bir insan ki aşıktır, muhakkak Uludağ’da hayal ve ilhamları ile baş başa kalmalıdır.

Bütün bir senenin yorgunluğunu birkaç günde dinlendirmek ne güzel şey. Berrak suları, çağlayanları, ıslık çalan rüzgarı, ürpertici çam kokuları güfte ve beste kaynağıdır.
Dağınık saçlı bir şairin herhangi bir kayanın başında saatlerce oturduğuna ve kaybolan sevgilisini bekleyen bir Mecnun gibi bıkmadan ufuklara baktığına her an rastlanabilir.
Mecnun Layla’sına kavuşamadı.Fakat güzellikler kaynağı Uludağ’da herkes ilhamına kavuşabilir.

Korkunç olduğu kadar da insanı zevkle ürperten uçurumların başında duyulan his fırtınaları, ruha yepyeni bir istikamet verir ve tazelik aşılar. Uludağ bir alemdir.”


2. Bolu 7 Göller

Bolu 7 Göller

Bolu ilimizde bulunan doğa harikası 7 Göller Bölgesi aşıklar ve doğa aşıkları için muhteşem bir yer. Rivayetlere göre 7 Göllere gelen 7 aşık çift yerini 7 Göle bırakmış. Gerçekte ise doğal hayatın zenginliği ve güzelliği ile sizleri büyülemesi sadece birkaç dakika sürecek muhteşem bir milli miras.

Bölge; Büyükgöl, Küçükgöl, Deringöl, İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Seringöl olmak üzere yedi gölden oluşmaktadır. Her biri bambaşka güzellikte olan göllerin çevresi doğanın cömertliği sayesinde muhteşem bir atmosfer oluşturmakta. Sevgiliniz ile yer alacağınız en güzel fotoğraflarınız tartışmasız bu doğa harikası yerin arka planı ile olacaktır.
En uygun ziyaret zamanının Nisan-Kasım ayları arası olduğunu da hatırlatalım.
Kamp eşyalarınızı unutmayın!


3. Abant Gölü

Bolu 7 Göller

Yine Bolu ilimize 34 km mesafede bulunan Abant Gölü romantik kaçamaklar için harika bir yer. Abant’ın güzelliği her mevsim başka… Bembeyaz karlar ile süslenmiş ağaçlar, ya da taptaze bir bahar, muhteşem dağ manzaraları. Doğal güzelliği ve romantik ambiyansı ile Abant, şehrin stresinden uzaklaşmak isteyip sevgiliniz ile romantik zamanlar geçirmek istediğinizde en iyi alternatiflerden biri.

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere yakın olması sebebiyle günübirlik ziyaretler için de uğrayabileceğiniz Abant, çam ormanları içinde yer alan otelleriyle sevgilileri ve evli çiftleri memnuniyetle ağırlamaktadır. Her mevsimde yürüyüş yapanları, mangal başında keyif yapanları ve fotoğrafçıları görmek mümkündür.


4. Sapanca Gölü

Sapanca Gölü

Sakarya ilimizin güney batısında bulunan Sapanca Gölü hem doğa güzelliklerini yasamak hem de konforlu otellerde konaklamak isteyen çiftler için güzel bir adres. Son yıllarda turistik açıdan oldukça gelişen bu güzide bölgemiz birçok ihtiyaca cevap verebilen tesisleri ile de göz doldurmakta.
Sapanca Gölü’nün tadını çıkarmanın yanı sıra özellikle ilçe çevresinde bulunan Maşukiye, Kırkpınar gibi yerleşim birimlerinde pek çok tatil köyleri ve yazlıkları da ziyaret edebilirsiniz. Yine Samanlı Dağlarının eteklerinde Kartepe’de gitmişken görmeniz gereken yerlerden biri.

İstanbul’a yakınlığı sebebi ile yoğun ziyaretçi akınına uğrayan bölge, bu dönem daha sakin zaman geçirmek isteyenler için iyi bir alternatif olabilir.


5. İznik Gölü

Sapanca Gölü

Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü unvanını taşıyan İznik Gölü Bursa’da bulunur. Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapan İznik’e dair ilk yerleşimin M.Ö 2500 yıllarına dayandığı ileri sürülmektedir. Ayrıca 325 yılı yazı başında Hristiyanlık için çok önemli olan Birinci İznik Konsili yine burada toplanmıştır. Tarihi zenginliğinin yani sıra doğal güzellikleri ile de İznik kafa dinlemek için hoş bir adres. Bursa’ya yaklaşık 80 km mesafede bulunan ilçe ayni zamanda İstanbul’dan yoğun ziyaretçi toplamaktadır. Arama motorunuzdan yapabileceğiniz küçük bir araştırma ile göl çevresinde gayet güzel tesisler bulabilmeniz mümkün.

Partneriniz ile oldukça sakin, oldukça huzurlu ve konforlu dakikalar geçirmek, meraklısı için taze tutulan göl balıkları ile farklı tatlar deneyimlemek için doğru adres.

Keyifli zamanlar geçirmeniz dileğiyle.

Elimisallasam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook