Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Daha İyi Buluşmalar İçin Tavsiyeler

tavsiyeler

Biri ile tanışmak için katıldığınız bir buluşma, bazen olması gerektiğinden daha zor olabiliyor. Çıktığınız sayısız akşam yemeği ve dışarıda bir içkiden sonra, artık havlu atma zamanınızın geldiğini, sonsuza dek tek başınıza yaşayacağınızı ve yatağınızda tv izlemenin daha cazip geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak doğru buluşma gercekleştiğinde, sizin için muhteşem olabilir ve o harika buluşmalar genellikle büyük ilişkilere doğru evrimleşir. Bu yazıyı ilk randevudan sağ çıkabilmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeren bir oyun kitabı olarak düşünün ve ikinci bir buluşma olacağından emin olun.

Alışkanlıkların Ötesine Geçmek

aliskanlik

Elbette, favori mekanınızda hayatınızın aşkı ile karşılaşabilirsiniz. Lakin bir sonraki sevgili adayınız ile nerede tanışacağızı asla bilemezsiniz. Bu nedenle yalnızca bir noktada (düzenli takıldığınız bir mekanda) onu arıyorsanız, tonlarca olası adayı kaçırıyorsunuz demektir. Bakkalda, bir AVM otoparkında veya herhangi bir seminerde aniden tanışmış birçok çift olduğunu biliyoruz. Hatta keşke paket servis olarak evlerimize de getirilebilse. Bu henüz mümkün olmasa da, aşk her yerde karşınıza çıkabilir, o sebeple dışarı çıkın ve gözlerinizi açık tutun.

Arkadaşlarınıza Güvenin

arkadaslar

Hiç kimse sizi, arkadaşlarınızın sevdiği gibi sevmez. Bu yüzden onların kefil olabileceği biriyle sizi tanıştırmalarına izin verin. Davranış bilimcisi Christie Hartman, “Bekar bir insanın, başka biri ile arkadaşları aracılığı ile buluşması daha iyi çünkü burada bir yakınlık ve güvendelik hissedilir.” diyor Ayrıca ekliyor "Sizi buluşturan bir arkadaş, bu adam bir derece ‘denetlendi’ mesajını verir.” diyor. Yani onların çöpçatanı oynamasına izin verin fakat önce bazı kurallar koyun. Buluşmanın şeklinin, arkadaşınızın ya da sizi tanıştıracağı kişinin bir yansıması olmaması gerektiğini açıklığa kavuşturun. Bazen kimyanız tutar, bazen de tutmaz.
Arkadaşınız belki bir Esra Erol olmasa da yine de güzel bir ilişkinin temellerini atıyor olabilir.

Doğru Arkadaşlık Sitesi Seçin

elimisallasam.com

İnternet güzel bir şey. Bizi Twitter, komik videolar ve harika diziler ile tanıştırdı. Şimdi ise aşk ile tanıştırabilir. Ancak online arkadaşlığa giriş yapmak için hazır olduğunuzda, hangi siteye kaydolacağınıza nasıl karar vereceksiniz? Bir arkadaşlık sitesinden ne istediğinizi düşünün. Kısa bir süre vakit geçirmek için biri mi? Bir erkek arkadaş mı? Yoksa evlenmek için bir aday mı? O halde bırakın kedi videolarını ve elimisallasam.com ‘dan ilgi alanlarınıza uyan bir adayı gözden geçirmeye başlayın.

İlk İntibah Üzerine Odaklanın

intibah

İlk randevular hayal kırıklığına uğratabilir. Bu nedenle ilk anların olabildiğince iyi geçmesine odaklanın. Karşınızdaki kişiyle uyuşup uyuşmadığınıza karar vermeniz yalnızca 12 dakika sürer. Bu sebeple ilk anlardan itibaren oldukça iyi bir etki bırakmaya çalışın. ‘How to Work a Room’ yazarı Susan RoAne'a göre, iyi bir intibah bırakmak için, göz kontağı kurmalı, gülümseyi unutmamalı ve onun ne dediğine odaklanmalısınız. Tabi ki karşı tarafın da bunları yaptığına emin olun. Fakat kusursuz bir intibah bırakmak amacıyla da strese girip kasılmayın.

Cool Kızı Oynamayın

Cool

Hepimize, kaçanın kovalandığı söylendi. Ancak konuyla ilgili yapılan bir araştırmaya göre, bu bilgi tam olarak doğru değil. Yapılan araştırma, erkeklerin, ilgili kadınlardan daha çok hoşlandığını gösteriyor. Tabi ki aşırı hevesli görünmemek de faydanıza. Komik olmadığı halde esprilerine gülmeniz gibi mesela. Sadece onunla iyi vakit geçirdiğinizi ve birlikte eğlendiğinizi belli etmeniz yeterli olacaktır.
Nazik ve ilgili olmak her zaman iyidir, bugüne kadar size söylenenlere çok fazla takılmamanızı öneririz.

Birbiriniz ile Konuşma Üslubunuza Dikkat Edin

uslup

Söylediklerinizden daha önemli bir konu da onları nasıl söylediğiniz, nasıl bir üslup benimsediğinizdir. Bir araştırma, erkeklerin çekici buldukları bir kadınla konuşurken, iç güdüsel olarak ses tonlarını yüksek tonlardan alçak tonlara doğru değiştirdiğini söylüyor. Uzun vadeli ilişki potansiyelinizi analiz etmek istiyorsanız, hem sizin kelimelerinizin hem de karşınızdaki kişinin kelimelerinin türüne dikkat edin. Bir başka çalışma da, benzer üsluplara sahip kişilerin çift olma şansının daha yüksek olduğunu söylemektedir.

Bakışlarını izle

Bakis

İlk bakışta aşk… Gözlerinize baktığınızda bunu anlarsınız. Araştırmalar, karşısındakine romantik hisler barındıran birinin bakışlarının, partnerinin yüzüne odaklandığını söylüyor. Fakat ona karşı cinsel arzu hisleri daha ağır basıyorsa, gözleri kişinin bedeninde dolaşmaya eğilim gösteriyor. Gelecekteki randevunuzda, partnerinizin bakışlarını izleyin. Bütün gece gözlerinize bakıyorsa, size karşı gerçekten romantik hisler besliyor demektir.

Arkadaşlarının Modunuzu Bozmasına İzin Vermeyin

Modunuz

Yeni erkek arkadaşınızla ilgili arkadaşlarınızın görüşünü almak önemlidir, ancak çok erken sorarsanız, kendi duygularınız konusunda kafanız karışabilir. İinternette bazı deneysel videolarda görmüşsünüzdür. Kendisine düşüncesi sorulan bir denek, fikri farklı olmasına rağmen, bir konu ile ilgili düşüncesini belirtirken, ortamdaki diğer kişilerin görüşlerinden etkilenmekte ve mevcut fikrinin tam aksi yönünde görüş beyan edebilmektedir. Uzun lafın kısası arkadaşlarınızın fikirleri tabi ki önemli lakin kendi fikrinizin ne olduğundan emin olmalısınız.

Eğer ondan hoşlanmadıysanız, yolunuza devam edin

survivor

Hoşlanmadığınız biri ile görüşmek tamamen vakit kaybıdır. Kendinize karşı dürüst olun! Onu "sevgiliniz" olarak adlandırmaktan hoşnut musunuz? Arkadaşlarınızla ​​tanıştı mı? Onunla konuşmaktan ziyade tv izlemeyi mi tercih ediyorsunuz? Yalnız kalmaktan korktuğunuz için mi onunla berabersiniz? Bu sorulara verdiğiniz cevapların ardından eğer birlikte olduğunuz kişi ya da kişi adayı için olumlu şeyler düşünmüyorsanız, hem kendi vaktinizi hem de onun vaktini kesinlikle boşa harcamayın. Kötü bir ilişki yaşamaktansa yalnız kalmak, çok daha iyidir.

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook