Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Bahar Romantizmi İçin 10 İpucu

Bahar ayları geldi çattı. Masmavi gökyüzü ve aşk kokusu her yerde. Herkesin kanının bir hoş kaynadığı ve çevresine daha aşk dolu baktığı o güzel aylar… Bu güzel ayları yalnız geçirmemeniz ve bir yeni biriyle ilk randevunuz için yapmanız gerekenler ile ilgili, size birtakım öneriler hazırladık.

bisiklet

1. Aşka karşı olumlu olun.
Hayatınızın daha önceki bölümlerinde çok iyi tecrübeler yaşamamış olabilirsiniz. Hatta bu sebeple yorgun ya da kırgın hissediyor da olmanız çok anormal değil. Fakat olumlu düşünmemek için de bir sebep yok. Her gün yeni bir gün ve her insan farklı bir birey. Önemli olan geçmişteki hatalarınızdan ders almanız ve daha tecrübeli bir şekilde hakeden kişiye hakkettiği tutumu göstermeniz.

2. Flörtünüze adil davranın.
Yeni flörtünüz eski sevgiliniz ile aynı güneş gözlüklerini kullanıyor ise hemen gerilmeyin. Bu iki kişi aynı insanlar değiller. Hemen alarm moduna geçmeniz için bir sebep yok. Sadece ona biraz zaman verin ve onu yakından tanımaya çalışın

3. Geçmişinizi evde bırakın.
Siz ve yeni flörtünüz kendiniz hakkında birbirinize sorular sorarken ve bu sorular geçmiş ilişkilerinizi de içeriyor iken, bütün kötü anılarınızı geçmişte bırakın. Sakın ama sakın yeni flörtünüzü bu anıların içine çekip iki taraf için de ileride sorun olacak şeyleri daha en baştan masaya yatırmayın. Karşınızdaki yeni biri ve anın tadını çıkarın.

spring

4. Varsayımlara meydan okuyun.
Flörtünüzü sizden daha farklı konulara ilgili olduğu için hemen onu bir kenara atmayın. Hem farklı ilgi alanlarını birleştirmeniz ilgi çekici bir hal alabilir, hem de farklı hobileri olan birinden öğreneceğiniz pek çok şey olabilir. Unutmayın ilgi, bilgi doğurur.

5. Perspektifinizi koruyun.
Bir mahkemede, hakim karşısında değil, sizin gibi bir faniyle romantik bir buluşmada olduğunuzu unutmayın. Rahatlayın, onu tanımaya çalışın ve kendinizi en yalın haliniz ile ifade edin.

6. En iyi tutumunuzu sergileyin.
İlk buluşmanızı bir iş mülakatı gibi düşünün. Huysuz Virjin gibi giyinip, kötü, müstehcen espriler yapıp, sarhoş olup muhtemel patronunuzun önünde dağıtmazdınız. Kibar ve hoş bir tutum içinde kendinizi yansıtın.

export

7. Evrene güvenin.
Birçok kişi kendini sabote edip asla mutlu olamayacağına inanıyor. Aslında hayatta sahip olduklarınıza bakarsanız hedeflediklerinize doğru bir yöneliminizin olduğunu fark edersiniz. Hobiniz ya da işiniz büyük ölçüde o yöne doğru bir meyliniz olduğu için bugün hayatınızda yer buldu. Tabi bunun yanında süprizler de mevcut fakat odaklanma ve motivasyonun etkisi asla yadsınamaz. O sebeple olumlu olun ve evrene güvenin.

8. Flörtünüzün iyi hissetmesini sağlayın. >
Bazı insanlar kendilerini daha iyi hissettirmek için, karşısındakine biraz üst perdeden konuşup, ona kendisini biraz güvensiz ve kötü hissettirme yolunu seçebilir. Eğer bu sizin metodlarınız arasında ise bu stratejiden hemen vazgeçin. Bunun tam aksine eğer karşınızdaki kişiyi yeterince güldürebilir, birkaç hoş iltifat ile gönlünü hoş edebilir ve ona kendisini iyi hissettirebilir iseniz çok daha sağlıklı bir başlangıç yapacağınız aşikardır.

9. Kendinize iyi davranın.
İlk randevuda gergin hissetmenin oldukça normal olduğunun ve bunu hemen herkesin yaşayabileceğinin farkında olun. Bu hissiyatınız ile savaşmaktan vazgeçin. Sadece kendinize biraz zaman tanıyın ve bırakın olayın doğal akışı sizi rahatlatsın. Aksi taktirde bu düşünce ile savaşırken kendinizi yeterince iyi tanıtamayabilirsiniz.

fotograf

10. Gerçek olun.
Büyüklerimizin tavsiyeleri çoğunlukla yerinde ve haklıdır. Kendiniz olun. Büyüdükçe, sofistike ya da akıllı konuşmayı sürdürmeye çalışmak yerine bildiklerinizi konuşun. Aileniz ve ilgi alanlarınızla ilgili hikayeleri paylaşmak, konuşmayı rahat ve gerçek tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, flörtünüzün sizin hakkınızda daha doğru çıkarımlar yapmasına da yardımcı olur. Sosyal medya hayatlarından çıkın.
Ne para kazanıyor ne hayat yaşıyor iseniz O’sunuz! Bırakın sizi hayatına kabul edecek biri, olduğunuz gibi kabul etsin.

Son olarak, insanların çoğu potansiyel bir sevgiliden, dürüstlük, iyi bir mizah anlayışı ve hayata yönelik eğlenceli, sevecen bir tutum bekleyişi içindedir. Bu yönlerinizi kendiniz için geliştirin. Karşınıza çıkan insanlara birkaç şans verin ve mükemmel uyumu bulacağınıza yürekten inanın.

Sevgiler,
Elimisallasam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook