Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Kötü Giden Bir Buluşmayı Bitirme Yolları

Doğru buluşma gerçekleştiği zaman bunu çoğunlukla hissediyoruz. İçimizden bir ses bize bunu söylüyor. Bu yazı ise bunun tam aksi bir buluşma yaşandığında yapılabilecekleri içeriyor.

Araştırmacılar, çoğu insanın karşısındaki hakkındaki ilk değerlendirmeyi, onu gördükten sonraki ilk yedi saniye süresince yaptığını söylüyor.

Elbette, hepimiz, bir hastalığı bahane ederek veya farklı bir bahane ile bir buluşmayı kısaltabileceğinizi biliyoruz, ancak bunu yaptığımızda karşımızdaki insanın hislerini de hesaba katmalıyız. Aksi taktirde arkamızdan pek de hoş olmayan şeyler duymamız şaşırtıcı olmaz.

exit


Kısa Bir Buluşma Organize Edin

Eğer buluşacağınız kişiden ve buluşmanın akıbetinin ne olacağından tam olarak emin değilseniz, daha plan aşamasında tedbirli olmakta fayda var. Yemek gibi uzun sürecek bir organizasyondan ziyade, buluşacağınız kişiye kahve içme veya bir tatlı yeme gibi kısa sürecek bir buluşma teklif edebilirsiniz. Böylece aktivite sona erdiğinde bulunduğunuz mekandan ayrılabilirsiniz.

Yeni Bir İlişkinizin Başladığını Söyleyin

yalan

Hiçbir şey karşınızdaki kişinin beklentisini bu yöntem kadar köreltemez. Eğer karşınızdaki kişi size karşı bir şeyler hissediyor fakat sizin için aynı durum söz konusu değil ise, ona daha yeni bir ilişkiye başlamak üzere olduğunuzu fakat son dakikada onunla olan buluşmanızı telefonda iptal etmek istemediğinizi ve ona saygılı bir şekilde yüz yüze söylemek istediğinizi belirtin. Bu bahaneniz, onun beklentisini sona erdirecektir.

Ters Köşe

Buluştuğunuz kişi, size hayatınızda olmasını dilediğiniz kişinin özelliklerini sorduğunda, onun sahip olduğu özelliklerin tam aksi yönünde şeyler söyleyin. Mesela karşınızdaki kişi spor aşığı biri ise ona sporu sevmediğinizi, yorulmaya hiç gelemediğinizi tam bir çikolata aşığı olduğunuzu falan söyleyin. Ya da duygusal biri ise, duygulardan ziyade her zaman mantığınız ile hareket etmeye çalıştığınızı söyleyin. Böylece onun kafasında soru işaretleri yaratır ve buluşmayı daha kısa bir hale getirebilirsiniz.

Dürüst Olun

dürüst olun

Biraz sert olabilir ama dürüstlük her daim en iyi yoldur. Buluşmanın gerçekleştiği anı takip eden ilk15-30 dakika içerisinde eğer herhangi bir elektrik alamadıysanız, dürüst bir şekilde karşınızdakinin gözlerine bakın ve aranızda romantik bir etkileşim olamayacağını ve onun için en iyisini dilediğinizi söyleyin. Onun hoşuna gitmese de, siz kibar ve dürüst bir şekilde hissiyatınızı söylediniz ve günün sonunda böyle hatırlanacaksınız.

Onu Başka Biri İle Tanıştırmayı Teklif Edin

baska biri

O kıvılcımı hissedemiyorsanız, aslında ona çok uygun birini tanıdığınızı ve onları tanıştırmaktan memnuniyet duyacağınızı söyleyin. Böylece onunla ilgilenmediğinizi açıkça ifade etmiş olursunuz ve de karşınızdaki kişi, sizin hala oldukça iyi biri olduğunuzu düşünmeye devam eder.

Kötü Bir İlişkiden Çıkmış Gibi Yapın

biten iliski

Son ilişkinizin oldukça zor, yorucu ve sizin için yaralayıcı olduğunu söyleyin. Hatta bu buluşmaya iştirak etmenin, sizi ne kadar zorladığından ve hazır hissetmediğinizden bahsederek hikayenizi iyice süsleyin. Bunlara ek olarak “sanırım yeni birini tanımaya hazır değilim” cümlesi ile ölümcül vuruşu gerçekleştirebilirsiniz.

Başka Bir Planınızın Daha Olduğunu Söyleyin

baska plan

İşler umduğunuz gibi gitmiyorsa, o gün yapacağınız diğer plandan heyecanla bahsedin. Seninle bugün erken buluşabilmemize sevindim, çünkü bizim çocuklara akşam için sözüm vardı vs gibi bir şey uydurabilirsiniz. Böylece karşınızdaki kişi içinde olduğunuz buluşmanın çok uzun sürmeyeceğini anlayacaktır.

Suçu İşinize Atın

calis

Boğazınıza kadar işe battığınızı ve bu gece full çalışmak zorunda olduğunuzu, elinizdeki projeyi yetiştirmeniz gerektiğini söyleyin. Böylece onun duygularını incitmeden neden erkek kalkmak zorunda olduğunuzu açıklamış olursunuz.

Bir Anda Bir Arkadaşınızla Karşılaşın

sucu-at

Eğer bunu bir tesadüfmüş gibi yapmayı becerebilirseniz oldukça iyi şekilde işe yarar. Sadece yakınlarda olduğunu bildiğiniz bir arkadaşınıza, durumun özetini mesaj atın ve o sizi kurtarmaya geldiğinde ‘seni gördüğüm iyi oldu, biz de zaten kalkmak üzereydik’ tarzında bir söylemde bulunun. Bu sayede iyi gitmeyen halihazırdaki buluşmayı sonlandırmış olacaksınız.


Yeni Birini Tanımanın Avantajları

Günün sonunda beklediğiniz romantizmi yakalayamasanız da yeni birini tanımanın kötü bir tarafı yok. Hatta belki bir çift olamasanız da, farklı aktivitelere katılmaktan hoşnut olacağınız yeni bir arkadaşınız olabilir. Kırmadan, dökmeden keyifli buluşmalar dileriz…

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook