Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Heyecanlı Hissedenler İçin Tanışma Önerileri

heyecan

1. Öncelikle buluşmak istediğiniz mekanı seçin.

Kendinizi nerede en rahat hissediyorsanız biri ile tanışma randevunuz için o mekanı seçin. Aşina olduğunuz masalar, sandalyeler ve tanıdık yüzler stres seviyenizi düşürecektir. Böylece süprizlerle karşılaşma olasılığınızı da minimum seviyede tutmuş olursunuz. Kalabalığı sevmiyorsanız cumartesi akşamı ve özellikle popüler olan restaurantlardan uzak durun.

2. Teknolojiyi İşin İçine Katın

İnterneti ve mobil uygulamaları tanışmak için kullanıyoruz. Bu denli hayatımıza nüfuz eden teknoloji kendinizi biraz rahatlatmanız açısından da faydalı olabilir. Vaktinizi eğlenceli geçireceğiniz pek çok uygulama hatta yoga uygulamaları dahi gevşemenizi sağlayabilir.

3. Nefes Antrenmanları Yapın

Yavaşça ve derinden nefes alıp vermeniz, gereksiz birçok kaygı ile baş etmeye çalışan beyninizi rahatlatacaktır. Bu konuda internetten bulabilceğiniz sayısız video ile kendinize yardımcı olabilirsiniz. Uzmanlar, dik bir pozisyonda oturup, gözlerinizi açık tutarak derin ve yavaş nefes alıp vermenizi daha sonra gözlerinizi kapayarak burnunuzdan giren ve çıkan havaya tümüyle odaklanarak normal şekilde solumanızı ve bir süre devam edeceğiniz bu egzersizlerin heyecanınızı yenmenizde oldukça faydalı olacağını söylüyorlar.
Bu antrenmanlar ile daha az heyecanlı, daha hafif ve daha odaklanmış hissedebilirsiniz.

4. Pratik Yapın

Tanışma öncesinde kendinizi buluşacağınız ortamda hayal edin. Gözlerinizi kapayın ve nerede oturacağınızı ne sipariş edeceğinizi neler konuşacağınızı pratik etmeye çalışın. Eğer, buluşmanızı aklınızdan geçirirken kendinize saçma gelen konular ya da cümleler olursa, bunları gerçek buluşma gerçekleştiğinde de es geçin.

5. Vücudunuzun Gönderdiği Mesajlara Kulak Verin

Bazen heyecanlı mı yoksa stres dolu mu hissettiğinizi ayırt edebilmek oldukça zordur. Heyecanlandığınızda kalbiniz oldukça hızlı atmaya, avuç içleriniz terlemeye başlar ve midenizde kelebekler uçuştuğunu hissedersiniz. Bunlar çoğu zaman stres sebebi ile kaygılı hissettiğinizde de aynı şekilde gerçekleşir. Vücudunuza kulak verin kendinizi rahatlatmaya çalışın.

6. Arkadaşlarınızı da Olaya Dahil Edin

Evde oturup elimisallasam.com ‘dan tanışacağınız kişinin profilini, tek başınıza incelemeyin. Güvenebileceğiniz bir arkadaşınızı davet edin ve birlikte analizlerinizi gerçekleştirin. Böylece hem daha eğlenceli vakit geçirecek hem de heyecanınızın giderilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

7. Arkadaşınıza Gönderin

Bu güne kadar olan mesajlaşmalarınızı çok da doğru yorumlayamadığınızı düşünüyorsanız, potansiyel buluşmanız için biraz tuhaf hissediyorsanız, aklına güvendiğiniz ve sizi iyi tanıyan bir arkadaşınıza başvurabilirsiniz.
İkinci bir gözün yapacağı olumlu yorumlar heyecanınızın azalmasına yardım edebilir.

8. Tam Olarak Yapana Kadar Taklit Edin

Taklit etmek psikolojik açıdan sizi rahatlatacaktır. Kendinizi bir türlü rahat hissedemiyorsanız bunu taklit etmeye çalışın. Rahatlamış, kendinize güvendiğiniz, kendinizden emin bir anınızı düşünün ve bu anı taklit edin. Tam olarak bu şekilde hisseden kadar bunu deneyin. Eninde sonunda bu çabanız sonuç verecektir.

9. Dik Durun

heyecan2

Bu konuda şaka yapmıyoruz. Pek çok davranış bilimcinin videolarında göreceğiniz ya da yazılarında okuyabileceğiniz gibi davranışlarımız, duruşumuz bize ve dışarıya birçok mesaj verir. Posturunuzu dik bir konuma getirin nefes alış verişinizi düzenleyin ve kendinize olan güveninizi maksimum seviyeye taşıyın. Bunu şu şekilde de çalışabilirsiniz. Bir koltuğa oturun, ayaklarınız yerde olsun bacaklarınızı V pozisyonunda olabildiğince açın. Aynı zamanda ellerinizi tam havaya yine V pozisyonunda, tıpkı bir ödül almışsınız ve “ İşte bu!” diyormuşçasına kaldırın. Emin olun kendinizi daha iyi hissetmenize faydalı olacaktır. Kendinizle gülmeyi ihmal etmeyin.

10. Rahat Olun

Biraz heyecanlı olmanızdan sevgilinize ya sevgili adayınıza bahsetmenizin hiçbir zararı yok. Böylece üstünüzden ve belki de ortamdan gereksiz gerginliği atmanız an meselesi olacaktır. Karşınızdaki kişinin de sizin gibi hissedebiliyor olacağı ihtimalini göz ardı etmeyin. Belki o da tam olarak bu anı bekliyor olabilir. Belki de ortak duyguları paylaşmaya daha ilk andan başlarsınız.

İyi buluşmalar dileriz.

Elimisallsam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook