Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

İlk Buluşmanın Kötü Gittiğine Dair 10 İşaret

İlk buluşmalar herkesin favorisi olmayabilir. Hatta bu buluşmalar pek çok kişiye biraz tuhaf, konforsuz hatta ürkütücü dakikalar yaşatabilir. Buluşmaya katılan taraflardan bir tanesi ya da ikisi de kendine, “şu an burada ne yapıyorum?” sorusunu sorabilir.

Biliyoruz ki bazen insanlar buluşma sırasında ne kadar kötü hissetseler de bir sebeple kalkıp gitmekte zorlanıyorlar. Aslına bakarsanız bu çok da iyi bir tutum değil. Bununla ilgili “Kötü Giden Bir Buluşmayı Bitirme Yolları” yazımıza göz atabilirsiniz.

Genellikle iki taraf da, çok da iyi geçmeyen bir buluşmayı ‘kabalık yapmamak’ adına sürdürme eğiliminde olsa da iki kişiden birisinin bir noktada bu kötü gidişe dur deyip olay yerini erken terketmesi daha hayırlıdır.

Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi, genel olarak ilk buluşmada, karşınızdaki insanin en iyi haline tanık olmanızdır. Çünkü hemen herkes ilk buluşmaya en şık kıyafetleri ve en kibar tavırları ile iştirak ederler. Fakat buna rağmen sizi rahatsız eden, hoşlanmayacağınız olaylar meydana gelmekte ise, bu buluşmaların devamında bunların artacağını düşünmeniz haksız olmaz.

Hangi durumlarda aslında kötü bir buluşma yaşıyor olabileceğinize bir göz atalım.

kotu bulusma


1.Flörtünüz sizinle vakit geçirmekten ziyade telefonu ile iştigalse
Bu oldukça kaba bir tutum ve duygusal zeka açısından problemli diyebiliriz. İlerleyen zamanlarda düzeleceğine inanmanız biraz Pollyanna’lık yapıyor olduğunuz anlamına gelebilir.

2. Flörtünüz bulunduğunuz mekandaki çalışanlara karşı fazla ilgili ise
Buna rağmen siz ilişkiye başladıktan sonra neler yapabileceğini hayal etmeye çalışın.

3. Flörtünüz mekan çalışanlarına karşı oldukça kaba ise
Bunu şu şekilde düşünmeye çalışın. Tanımadığı, hem de ona servis yapmakta olan insanlara karşı dahi böyle tutum sergileme cüretini gösteren biri, kontrolü eline almaya başladığında neye dönüşür?

4. Flörtünüzün davet ettiği bar ya da restauranta gitmiş olmanıza rağmen fiyatlardan şikayet ediyorsa
Para konusunda cimri olan birinin, hayatta diğer konularda cömert olacağını hiç düşünmeyin.

5. Flörtünüz buluşmanın çoğunda eski ilişkisinden bahsediyorsa
Ne derler bilirsiniz, dününden kurtulamayan biri, yarınlara hazır değildir.

bank

6. Flörtünüz daha ilk buluşmada hayattaki önceliklerinin hobileri, işi veye evcil hayvanı olduğundan söz ediyorsa
Buradan çıkarmanız gereken ders, onun hayatında önem sıralamasında alt sıralarda yer alacağınızdır.

7. Flörtünüz sürekli ve sadece kendi hakkında konuşuyor ve sizin kendiniz hakkında bir şey anlatmanıza fırsat dahi vermiyorsa
Bu denli kendi dünyası odaklı biri ile, sizin ihtiyaçlarınızın çakışması durumunda bir çıkmaz yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

8. Flörtünüz size sorduğu sorularla kötü hissetmenize sebep olup, bir sorgu odası havası yaratıyor ise
Emin olun ki bu insanın anlamlı bir ilişki nasıl kurulur konusunda, hiç bir fikri yok.

9. Flörtünüz bir hödük edasıyla sürekli kendini övüyor ve böbürleniyorsa
Bu kişinin tek derdi, sizi tanımaktan ziyade kendini ön plana çıkarmak ve sizi bu şekilde bir tavır ile etkilemeye çalışmak.

10. Flörtünüz ilk buluşma olmasına rağmen sizi uzun zamandır tanıyormuş gibi davranıp, konuşuyorsa
Bu demek oluyor ki, görüştüğünüz kişi bazı sınırlar konusunda oldukça kötü ve bu sınırları aşmak konusu ileride büyük sorun anlamına gelebilir.

mutsuz

Eğer yukarıda yer alan maddelerden biri veya birkaçını ilk buluşmanızda yaşıyor iseniz, derin bir nefes alma ve doğru kararı verme zamanınız gelmiş demektir. Kimse sizi bir şeye zorlayamaz ve bunu siz de kendinize yapmamalısınız. Bir başkasıyla bir sonraki görüşmeniz harika geçebilir ve siz yanlış giden buluşmanızı sonlandırmakla ne doğru bir karar almış olduğunuzu bir kere daha görmüş olursunuz. Doğru kişi orada bir yerlerde, elimisallasam.com sizin için var :)

Sevgilerle…

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook