Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Online Arkadaşlık Mesajlarınıza, Nasıl Yanıt Alırsınız?

Uyarı: Bu yazı erkekler için hazırlanmıştır. Lafı oldukça uzatmamaya çalışarak, online arkadaşlık konusunda nasıl daha fazla istediğiniz sonuçlara ulaşabileceğinizden bahsetmektedir.

 • Çok fazla mesaj gönderiyor ama herhangi bir dönüş alamıyor musunuz?
 • Biraz göz ardı edilmiş mi hissediyorsunuz?

  Bu yazıda çoğu erkeğin neleri yanlış yaptığını ve mesajlarınıza nasıl daha fazla yanıt bulabilceğinizi anlatmaya çalışacağız.

  Çoğu kişi tembeldir!
  Eğer siz de beklediğiniz kadar ilgi göremiyorsanız, belki siz de biraz tembellik etmiş olabilirsiniz. Yapmanız gereken en onemli şeylerden bir tanesi, kendinize de tarafsız bir açıyla bakmanızdır. Bu şekilde nasıl daha fazla mesaj alacağınıza ilişkin ilk adımı atmış olursunuz. Ayrıca zeki ve konuşkan olmayı da kural edinmeniz şart.

  Çoğu kişi hayal alemindedir
  Nedendir bilinmez bazı erkekler online arkadaşlığın normalden daha farklı olduğunu düşünür. Onlar online iletişimin otomatik, anlık ve basit olduğunu zannederler. Ve daha yanlışı, online siteler üzerinden normal görünümlü bir erkeğin bir süper model falan bulabileceğini sanırlar.

  Oynadığınız ligi ve limitlerinizi bilin ;)
  Ne kadar yakışıklısınız? DiCaprio? Brad? Fiziksel görünüş, online arkadaşlık siteleri için en önemli etken olabilir, eğer siz kendinizi takdim için diğer kabiliyetlerinizi sergilemiyorsanız… Bu arenanın soğuk ve agresif olduğunu ve insanları reddetmenin çok kolay olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Etrafınızda sizinle aynı siteyi kullanan 50 erkek üyenin resimlerine bakın ve onlardan daha iyi görünüp görünmediğinize karar verin. 50 yüze bakın ve eğer size mesaj olan siz olsaydınız, n’pardınız diye düşünün.

  Güçlü yanınız olan dürüstlük, online arkadaşlığı sizin için biraz zorlaştırabilir
  Şimdi bulunduğunuz yere ilişkin daha çok fikriniz var ve doğal dengenin gereği olarak aynı ligde bulunduğunuz bayanlara mesaj atmaya odaklanmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bunun yanında online arkadaşlık sitelerin birinci kuralı olan kadınların erkeklerden, daha çok ilgi gördüğü gerçeğini de unutmayın.

  Bu noktada eğer bunlar size çok doğru gelmiyorsa, bir saniye durup düşünün. Bilin ki günde ortalama 200 mesaj alan oldukça güzel bir kadın, çoğu zaman fotoğraflara söyle bir bakıp, bir çok mesajı görmezden gelip bir çoğunu da siliyor! Ve sadece iyi göründüğünü düşündüğü erkeklere cevap yazıyor.
  Böyle bir kadının 200 mesaja cevap yazmak için yeterli vakti olmayacaktır ve birtakım oldukça yakışıklı erkekten mesaj alırken, ortalama birine cevap yazmak için de gönüllü olmayacağını tahmin etmek çok da zor değil. Bir noktadan sonra bu kadının görmezden geldiği mesajlar, bir sonraki gün alacağı yeni 200 mesaj sebebiyle oldukça alt sıralara itilecektir. Tabii burada bitmiyor. :) Ayrıca düşünmeniz gereken bir başka husus, bu kadın oldukça sıkı bir vücuda sahip ve sporsuz yapamayan biri ise ve siz biraz tombulsanız bu işi unutun! O 25 yaşında ve siz 50 yaşında iseniz, biraz gerçekçi olun!

  PuanYorum
  50Vay canına. Sizden yakışıklısı yok.
  35Ortalamanın üstünde
  25Ortalama
  15Ortalamanın altında.
  0Online arkadaşlık sizin için ideal olmayabilir.

  Profiliniz üzerinde çalışın
  Odaklanmanız gereken yer profiliniz. Profiliniz tamamlanmış olmalı yoksa mesaj denemelerinizin büyük bir çoğunluğu çöpe gidecek demektir. Bu demek oluyor ki iyi bir başlık, biyografi ve en önemlisi iyi bir fotoğraf öncelikli ihtiyaçlarınız. Bunun hakkında sayfalarca yazılabilir fakat temel olarak, yüksek kalitede çözünürlüğe sahip gülümsediğiniz bir fotoğrafınız olmalı. Cool olmaya çalışmayın, gangster gibi görünmeye özenmeyin, gülümsemenin dışındaki çoğu seçenekte itici görünebileceğinizi hesaba katın. Ek olarak profiliniz için iyi bir başlık ve tamamlanmış bir “hakkınızda” yazısı faydalı olacaktır.

  Mesajlar….
  Şimdi mesaj göndermeye başlayabilirsiniz. Sahip olduğumuz sitelerde karşılaşılan, erkek üyelerin genelde göndermiş olduğu mesajlar şu şekildedir:

 • Merhaba
 • Naber?
 • Slm güzellik, tanışalım mı?

  Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce iyi mesajlar mı?
  Hepsi dehşet verici. Hepsi çok kısa. Hepsi klasik. Hepsi tembel…
  Argo ya da internet yazı dili kullanmayın. Sn, sen olarak yazılır. Slm, selam olmalıdır. Bu masum örneklerin yanında, pek çok yazımı ve kullanımı hatalı kelimeler kullanılmaktadır. Doğru Türkçe’ nin nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorsanız belki de okulda bu alana daha fazla ilgili göstermeliydiniz.
  Bunun yanında iyi kurgulanmış doğru cümleler kurmalısınız. Eğer iyi eğitimli olduğunuz imajını verebilirseniz, iyi eğitimli bir kadın kendini rahat hissedecektir, daha eğitimsiz bir kadın ise, eğitimli biri ile tanışmaktan dolayı memnun hissedecektir. Sokak ağzı ile mesaj gönderdiğinizde cool olduğunuzu düşünmeniz, büyük bir yanılgıdır.

  Bir sonraki önerimiz, neredeyse tüm satış sorumlularınana verilen bir eğitimdir. Bu eğitim, açık sorular sorma yeteneği kazandırmak üzerinedir. Bu tarz sorular, evet ya da hayır gibi limitli cevaplar ile yanıtlanabilecek sorular değildir.

  SoruCevap
  Merhaba Merhaba
  Naber ???
  Slm güzellik, tanışalım mı? Hayır

  Mesajınız mutlaka bir soru cümlesi olmalıdır, eğer amacınız bir diyalog başlatmaksa. Yukarıda verdiğimiz örnekler bir diyalog başlatmak yerine, çıkmaz sonlar yaratacaktır. Ayrıca bahsettiğimiz gibi bu standart mesajlar tembeldir ve birçok erkek tarafından hemen her kadına tekrar tekrar gönderilmektedir. Günde 200 mesaj alan bir kadın olduğunuzu ve bunların neredeyse 190’ ının “merhaba, selam” minvalinde olduğunu düşünün… Ve şimdi, farklı, etikili bir mesaj gönderdiğinizde yaratacağınız intibahı.

  Profilini okuyun, ilgi alanlarına ve resimlerine göz atın
  Ev ödevinize biraz sıkı çalışmalısınız. Profili hakkında iyi bilgi topladığınıza emin olun ve mesajınızda bu bilgilere yer verin. Bu şekilde hazırlanan bir mesaj, mesajınız ile ilgili çaba sarfettiğinizi ve zaman harcadığınızı gösterecektir. Unutmayın ilk ders limitler ve ortak lig! Mesajınız için zaman harcayacaksınız, bu zamanı, o mesajı okumayacak birine harcamanın manası olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

  Profesyonel yazarların bazı metodlarına da başvurmanız gerekebilir. Mesajınızdaki kelimelerin doğru kullanılması önemli. Yine bir başlık ve dikkat çekici cümleler okumaya teşvik edici olacaktır.

  Örnek 1:
  UYARI: Bu mesaj senin için biraz fazla olabilir.
  Profilinde çokça Crossfit aktiviteleri görüyorum. Eğer wod’ ları tamamlama konusunda profilindeki kadar iyi isen ve bir gün birlikte Wod tamamlama şansını bana verirsen çok mutlu olurum.

  Örnek 2 :
  ÇOK GİZLİ. Sadece senin ve benim aramda kalmalı.
  Yavaş yavaş tanınmaya başlayan bir baterist olduğumu belirterek bu hafta Beşiktaş’ ta bir caz dinletisine gideceğini görmekteyim. Orada olmam muhtemel. Eğer benimle bir şeyler içmek istersen kesinlikle orada olacağım.

  Bu örneklere yakın mesajlar, tamamlanmış profiller üzerinde denendi ve neredeyse çoğu yanıt aldı.

  ÖrnekGönderilenCevap Yüzdesi
  12562,5
  225100

  Peki neden bu mesajlar iş yarar?
  Öncelikle bu tarz mesajlar ilgi çekicidir. Başlık girişleriniz, mesajın geri kalanının okunması için fayda sağlar. Takip eden içeriğiniz onları daha çok okumaya teşvik etmelidir. Bir şekilde mesajınızı okuyan bir kadın daha fazlasını okumak istemelidir. Bu tarz mesajlar biraz favori dizileriniz gibidir. Bir sonraki bölümde ne geleceği merak konusudur.

  Özet
  elimisallasam.com üzerinde mesajlarınıza daha çok cevap almak istiyorsanız, iyi bir Türkçe ile bahsettiğimiz hususlara özen göstermelisiniz.
  Bugün deneyin ve haklı olup olmadığımızı bize yazın.

  Sonsöz
  Bu yazıyı okuyan birçok erkek olacaktır. Fakat bazıları haklılığını kavrayamayacaktır. Bu da onların size yardımcı olması manasına gelmektedir. Elinizi çabuk tutun :)

  Keyifli buluşmalar…

  Share this article
  Share on Twitter Share on Facebook