Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Bir erkek aşk için ne kadar uzağa seyahat eder?

  • Yanındaki kapı?
  • Araba ile bir saat ?
  • Ya da farklı bir ülkeye gidebilmek için uçak yolculuğu?

Bazı erkekler ilişkileri için çaba sarf etmek konusunda oldukça istekli iken, bazıları değildir.

Veri tabanımızdan 750 erkeğe, birlikte oldukları ya da olmak istedikleri kadınlar söz konusu ise, neleri göze alabileceklerini anlamak için şu soruyu sorduk :

Hayatınızda olmasını istediğiniz bir kadın için ne kadar uzağa gitmeye razısınız?

Anket sorusu belirgin bir konu üzerine (Aşk!). Sonuç ise gösteriyor ki, erkeklerin büyük bir yüzdesi 15 ila 50 km arasında yolculuk yapmaya hazır. Ayrıca Türkiye’de erkeklerin % 34'ü sevdiği kadın için 100 kilometre, %66'sı ise maximum 75 kilometre yolculuğa çıkmaya gönüllü.

Bu nedenle, aslında Türk erkekleri sevdikleri kadın için çok da göz ardı edilemeyecek bir mesafe gitmeye razı diyebiliriz.

aşk yolculuğu infografiği

Bu infografiği sitenizde paylaşın

Aşk Yolculuğu ile ilgili görselimizi web siteniz ya da blogunuzda paylaşmak için aşağıdaki kodu kesip yapıştırın

Eski Aşklar

Eski hikayelerde olduğu gibi artık erkekler aşık oldukları kadın için çölleri aşmaya ya da dağları delmeye pek de gönüllü değiller. Nerede o Mecnunlar, Keremler?… Belki de Leylalar değişti bilemiyoruz.
Bugünlere gelindığinde ise istatistikler gösteriyor ki 20 erkekten sadece 1’i, sevdiği kadın için 1000 km gibi uzun bir mesafeyi gitmeye almaya gönüllü.

Seyahat mesafesi arttıkça, özellikle 1000 kilometreye ulaştığınızda, seyahat etmek isteyenlerin sayısı haliyle azalır. Bununla birlikte, gidilecek mesafeye muhtemelen bir tren veya araba ile ulaşmak mümkün olduğunda, genel olarak seyahat eğiliminde bir artış var diyebiliriz.

Küresel olarak, erkeklerin %6.1'i 1000 km'den fazla seyahat etmeye razı. Ki bu pek çok yer için uluslararası seyahat anlamına gelmektedir. Uçak biletleri, oteller ve servis transferleri düşünüldüğünde bu erkekler gerçek birer aşık diyebiliriz.

Aşağıda ise konu ile ilgili infografiğimizi (görsel) bulabilirsiniz.

REQUIRED

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook