Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Tatil İçin Tavsiyeler / Tatilde Aşkla Buluşun

holiday

Kulağa fazla romantik gelebilir, ancak tatil sezonunda aşık olmak ile ilgili, herkesin hoşuna giden birçok yön vardır. Güzel ortamlar, ışıklar, müzik, vs... Çekici bir erkek ya da kızın, tatil aşkları çağına yaklaşması ve tatile gittiği bölgede kendi yaş grubunda insanların olması sonucu kaçınılmaz sonuç bir tatil aşkı yaşanmasıdır.

Veri tabanımızda yaptığımız küçük bir araştırma sonrası, insanların çekincelerine göre, tatil aşkları (yaz aşkları) konusunda size vereceğimiz bazı tavsiyeler olması gerektiğini düşündük. Aşağıda bulabilirsiniz. :)

Kendinize inanın

cuple

Genel olarak pek çok konu için önerilen bu madde, uygulamada söylendiği kadar kolay değildir. Fakat bunu tam olarak yapmadan önce biraz pratik yapabilirsiniz. Her şeyin beynimizde bittiğini unutmayın. Birtakım uzmanlar bu konuyu şu şekilde tanımlıyor : ”Esasen, güvensizlik ve güven eksikliği, kendimizi ve dış dünyayı kabul etmek için girilen iç mücadelelerle ilgilidir. Eğer duygusal olarak güvende hissetmiyorsanız ve kim olduğunuza güvenmiyorsanız, doğru insanları etkileme şansınız oldukça zordur. Sinirlenmeye, endişeli hissetmeye başlıyorsanız kendinize iyi niteliklerinizi hatırlatmanın yanında, içinizde bulunduğunuz durumun bir yaşam mücadelesi durumu olmadığının da farkında olmalısınız. “ diyorlar.
Aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda var.

Buzları Kırın

rose

İş, ilgilendiğiniz biriyle konuşmaya gelince hatırlamanız gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle, ne kadar boşuna gibi görünürse görünsün, kendinizi nasıl tanıttığınızın büyük önemi var. Göz teması da fazlasıyla önemlidir. İkisi de arkadaş canlısı tutumunuzu ifade etmenizde oldukça faydalıdır.

Ayrıca, gerginliğinize ve insanların söylediklerine fazla takılmamalısınız. Karşınızdakini iyi bir şekilde dinlemenin de çekiciliğini aklınızdan çıkarmayın. Bilim gösteriyor ki bizi iyi dinleyen insanlara karşı bir eğilimimiz oluşuyor. Anlaşıldığımızı hissetmek bize daha iyi hissettiriyor. Bir nevi terapi etkisi. Yani buzlarınızı kırıp hoşlandığınız kişi ile bir sohbet başlattığınızda, buna ek olarak iyi bir dinleyici olmayı unutmamalısınız. Böylece onu dinleyip sürekliliği olan bir sohbet yaratabilir ve bir bağ oluşturabilirsiniz.

Pot Kırasanız Gülün

Her şeyden önce unutmayın ki hepimiz insanız. Doğrumuzla yanlışımızla hepimiz birbirimize az çok benziyoruz. Malum kimse kusursuz değil. Yeni tanıştığınız biri karşısında da saçma bir şey söylemeniz kadar doğal bir şey yok. Uzun lafın kısası pot kırabilirsiniz, doğal olun ve buna gülün. Bırakın karşınızdaki insan gerçek sizden etkilensin. Tabi yine de tavsiyemiz; büyük çamları devirmekten uzak kalmanız.

Biri Sizden Etkilendiğinde Bunu Anlayın

cruise

Birinin sizden etkilendiğini anlamanın bazı yolları vardır. Bu noktada hemen ilk aklaca gelecek olan gösterge, tabi ki bakışların birkaç saniyeden daha uzun sürmesi durumudur. Bakışları mimikler takip eder ve vücut dilini iyi okumanız gerekir. Size bakan kişinin bakışlarını kısa gülümsemeler, biraz kontrol dışı mimikler takip ediyorsa, sizin orada bulunduğunuzun, sandığınızdan daha çok farkında demektir. İş, tanışmaya ve takibinde hoş bir sohbete geldiğinde ise karşınızdaki insan esprilerinize gülerken bir eliyle omzunuza dokunuyorsa veya benzer etkileşimler var ise ya da iltifatlarınıza iltifat ile karşılık buluyorsanız yeni bir ilişkinin çok yakınındasınız demektir. Tebrik ederiz.

En İyi Yönlerinizi Ortaya Koyun

selfie

Konu karşı cinsi etkilemek olduğunda şüphesiz ki en önemli detaylardan biri kendinizi en doğru şekilde tanıtmanız gerekliliği ve bunu yaparken en iyi olduğunuz yönlerinizi yalın bir şekilde ortaya koymanızdır. Şunu unutmayın ki, herkes kendine güvenen ve bağımsız bir partner ister. Ayrıca ilgisini çekmeye çalıştığınız insanın günün sonunda özel hissetmek istediğini aklınızdan çıkarmayın. Kendinize güvenin ve emin bir şekilde hissettiklerinizi karşınızdakine ifade edin. Bahsetmekten kaçınmanız gereken konulardan kaçının. Negatif düşünceler, eski ilişkiler vs gibi.
Basitçe söylemek gerekirse kendiniz olun, diyalogunuzu canlı ve heyecanlı tutun. Karşınızdaki kişiye özel olduğunu hissettirmeyi unutmayın.

Elimisallsam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook