Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Online Arkadaşlık Konusunda Ustalaşmak

1.Yaş Konusu Sandığınızdan Daha Önemli gentleman

İster inanın ister inanmayın ama yaş konusu online arkadaşlık buluşmaları için oldukça önemli. Yani hakkınızda bölümünü doldururken gerçek bilgilerinizi kaydedin ve eğer 45 yaşında iseniz 20 yaşındaki üyelere pek odaklanmayın.

2. Bildindik Mekanları Tercih Edin coffeeshop

Daha önce tanımadığınız biri ile buluşmaya gidiyorsanız buluşma yerini olabildiğince basit ve bilindik tutmanızda fayda var. İnsanların %66'sı online arkadaşlık vasıtası ile tanıştığı kişiler ile buluşmak için daha önce bulundukları ve oldukça bilindik olan yerleri tercih ediyorlar.

3. En İyi Şekilde Görünün suitup

İyi bir şekilde görünmek kendinize olan güveninizi artıracaktır. Pek çok kişiniz ilk buluşmaya giderken yeni kıyafetler aldığını ve buluşmadan kısa süre önce kuaföre uğradığını unutmayın.

4. Bazı Konu Başlıkları Hazırlayın

Buluşma sırasında tuhaf sessizlikler ve telefon ekranına dalıp gitmeler olmaması adına daha buluşmaya gitmeden önce, kafanızda bazı konuşma konuları hazırlamanız faydalı olabilir. Buluşma gerçekleşmeden önce, partnerinizin profiline iyice göz atmalı ve ortak zevkleriniz olup olmadığına ya da ilginizi çekebilecek özellikleri olup olmadığına göz atabilirsiniz.

5. Hesabı Ödeyin cash

Bu madde tabi ki erkek üyelerimizi ilgilendirmekte. Şunu unutmayın ki günümüz şartlarında partnerimizi beslemek için avlanıp önüne kocaman bir geyik getirmiyoruz. Her ne kadar hayat müşterek, kadın-erkek eşit olsa da binlerce yıldır süregelen genetik aktarım konusunu da yabana atmayın. Uzun lafın kısası, evet beyler hanımların büyük bir çoğunluğu hesabı ödemenizi bekliyor.

6. Yemeğinizi Paylaşın

Birtakım içgüdüsel vücut dili işaretlerine güvenin ve hatta bunları uygulayarak olumlu etkilerini görün. Sizin yemeğiniz daha önce servis edildiyse karşınızdakine önereceğiniz patates kızartmanız, salatanız veya benzeri bir yiyecek, paylaşımcı olduğunuz algısını yaratacaktır. Eğer teşekkür edip nazikçe teklifinizi geri çevirdi ise, sakın onun yemeği gelmeden yemeye başlamayın.

7. Adab-ı Muaşeret Kurallarına Uyun

Esnerken ağzınızı kapayın, ağzınızı şapırdatmayın ve mekan çalışanlarına kaba davranmayın.

8. Buluşmadan Sonra Da İlgili Olun

Buluşmanızın ardından göndereceğiniz bir teşekkür mesajı ve 2-3 gün akabinde göndereceğiniz bir hal hatır sorma mesajı iyi bir etki bırakmanızda size yardımcı olacaktır.

9. Açık Fikirli Olun

Kalıplara sıkışıp kalmayın. Unutmayın ki herkesin kusurları vardır. Herkesi olduğu gibi kabul etmenin huzuruna erin. Genel anlamda karşınızdaki insandan hoşlandıysanız, ona bir şans verin

10. Manzarayı Arkanıza Alın landscape

Yapılan pek çok ankette görülüyor ki, arka planın manzara olduğu fotograflar en çok beğeniyi alan fotoğraflar olmaktadır. Ama unutmayın ki ana unsur siz olmalısınız manzara sadece arka plan…

11. Başka Birini Fotoğraftan Kesmeyin

Fotoğraflarınızdan başka birini kesip profilinize eklemeyin. Bu tarz fotoğraflar bütünlükten yoksundurlar ve sandığınız kadar hoş görünmezler. Biz değil, anketler söylüyor.

12. Birçok Resim Ekleyin

İnsanlara istediklerini verin. Herkes birçok fotoğraf görmek ister. Siz de dahil olmak üzere :) O sebeple profilinizi boş bırakmayın. Elimisallsam.com size 9 özel fotoğraf yükleme hakkı verir. Hepsini doldurun.

13. Uzaktan Çekilmiş Bir Fotoğraf Eklemeyin

Unutmayın ki insanlar sizi yakından görmek istiyor. Uzaktan çekilmiş ve kolayca başkası ile karıştırılabileceğiniz bir fotoğraf istediğiniz etkiyi yaratmayacaktır. Yüzünüzün belirgin olduğu, yakın mesafeden çekilmiş fotoğraflarınıza yer verin.

14. Yüzünüzün Sol Tarafına Ağırlık Verin

PsychCentral yaptığı bir araştırmaya göre yüzünüzün sol yanının göründüğü fotoğraflar daha estetik bulunuyor. Hazır böyle bir araştırma varken, nede değerlendirmeyesiniz ki?

15. Karşı Cinsten Olan Kankanızla Resiminizi Kaldırın

Ne kadar yakın olursanız o kadar tehlikelidir aslına bakarsanız. Ayrıca siz kankanız gibi görsenizde resme bakan diğer kişiler bu şekilde yorumlamayabilir. Kendi fotoğraflarınıza ağırlık verin.

16. Kurumsal Başarı Fotoğrafı Paylaşın (Erkekler için)

Birçok anket çalışması gösteriyor ki, bir erkeğin paylaştığı kurumsal bir başarı fotoğrafı ya da bir ödül fotoğrafı oldukça beğeni topluyor.

17. Mutluluğunuzu Paylaşın (Kadınlar için) happylady

Aynı anket çalışmaları tabi ki bayan üyeler için de yapılmaktadır. Kadınların en ilgi gören resimleri ise güldükleri ve mutlu göründükleri fotoğraflardır.

18. Dış Mekan Resimlerine Güvenin

Tıpkı manzara resimlerinde olduğu gibi, dış mekan resimleri de beğeni toplayan resimlerden. Dış mekanda ışığın çokluğu, daha net görünmeniz, ortamın güzelliği size yardımcı olacaktır. Güneş sebebiyle gözlerinizi kısmamaya özen gösterin.

Elimisallasam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook