Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Buluşmanızı Sabote Mi Ediyorsunuz?

İlk buluşma oldukça heyecanlı, tuhaf, eğlenceli, sıkıcı ya da muhteşem olabilir. Bu buluşmalarda insanlar sıklıkla birbirlerinin öne çıkan yönlerini tartarak sürekli şu soruya cevap bulmaya çalışır : İkinci bir buluşma olacak mı?

Kişiler birbirlerinden çok hoşlansalar dahi ikinci bir buluşma olmayacaksa herhangi bir ilişkinin başlaması ve devamı mümkün olmayacaktır. Bu noktada asıl üzücü olan ise, aslında birbirlerine uyumlu olma potansiyeli yüksek olan iki kişiden birisinin, çeşitli sebeplerle mevcut buluşmayı sabote etmesidir.

Bir önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi, ilk buluşmalar genellikle her iki taraf için de heyecan seviyesi oldukça yüksek buluşmalardır. Heyecan seviyesi bu denli yüksekken taraflardan birinin hata yapması, çok doğaldır. Sakinleşmeli ve ikinci buluşma şansınızı kendi ellerinizle çöpe atmamalısınız.

Aşağıda nelerin buluşmanızı sabote edebileceğinden bahsedeceğiz ;

1. Etkileyeme Çalışmak İçin Fazla Çaba Sarfetmek

Birini etkilemek için gösteriş yapar gibi konuşmaya başlarsanız emin olun pek çok şeyi riske atıyor olursunuz. Farkındayız instagram sayesinde birçok kişi sahip olmadığı bir hayata sahipmiş gibi yapıyor ama siz bunu yapmayın. Hele bunu yüz yüze asla yapmayın.

2. Yeterince Çaba Sarfetmemek

bored

Eğer ilk buluşmanızda, buluştuğunuz kişi üzerinde iyi bir intibah bırakmak gibi bir çabanız yok ise bu tembelliğiniz buluşmanın devamı olma olasılığını riske atabilir. Özensiz kıyafetler ya da fazla salaş bir mekan seçimi olumlu bir intibah uyandırmanıza pek de yardımcı olmayacaktır.

3. Gereksiz Konuşmalara Boğmak

İyi niyetli olsanız dahi, buluşmanın sessiz geçmemesi adına, sürekli siz konuşur ve karşınızdaki insana fırsat vermezseniz, ikinci buluşma şansınızı yok ediyor olabilirsiniz. Zira sizin kendinize fazlaca odaklı biri ve onun anlatacaklarına karşı ilgisiz olduğunuzu düşünebilirler.

4. Fazla Sessiz Olmak

Buluşmanız esnasında öylece oturuyorsanız ve sadece karşı tarafın konuştuğu anlarda ortamdaki sessizlik bozuluyorsa, tabiri caizse siz hiçbir efor sarfetmiyorsanız ikinci bir buluşma için uygun bulunmayabilirsiniz. Utangaçlığınızı bir kenara bırakın ve üstünüze düşeni yapın.

5. Fazla Dışa Dönük Olmak

cilek

Daha ilk buluşmadan fazla dışa dönük olmak ve belki de partnerinizin hoşlanmayabileceği bir şey olabilir. Her şeyin bir zamanı var, aklınızdan çıkarmayın.

6. Soruşturma Tavrı Takınmak

Herhangi bir yere raporlama yapmayacaksınız. İlk buluşmada görev aşkı ile yanıp tutuşan bir sorgulama memuru gibi sorular sormanıza gerek yok. Ağırdan alın, akışına bırakın ve zamanla öğrenmeniz gerekenleri öğreneceğinizi düşünün. Partneriniz sorularınızı yanıtlayacacak kadar kibar dahi olsa, sonuç sizin açınızdan iyi olmayabilir.

7. Fazla Paylaşımcı Olmak

Biraz hoş beşten sonra içinizdekileri tamamen boşaltmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsanız, üzgünüz ama yanılıyorsunuz demek zorundayız. Ayrıca uyarmak zorundayız paylaşmakta acele ettiğiniz birtakım şeyler ileride başınıza büyük dertler açabilir. Çok samimiyet tez ayrılık getirir atasözünü de sakın yabana atmayın.

8. Dirty Talk

Jason Derulo’nun bu şarkısı ülkemizde fazlaca tutulmuş hatta pek çok komik remixleri ile bizi güldürdü ise de ilk buluşmanızda belli sınırların dışına çıkmamanızı ve partnerinizi rahatsız edebilecek konulardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Unutmayın cinsellik bağları güçlendirme açısından oldukça önemli lakin taş yerinde ağırdır.

9. Teknoloji Bağımlılığı

mobile

Buluşmanız sırasında sürekli Whatsapp’ınızı kontrol ediyor, facebook bağımlığınızdan vazgeçemiyor ve telefonunuzu bir türlü elinizden bırakamıyorsanız, çok üzgünüz ancak ikinci bir buluşma şansı yakalamanız oldukça zor.

10. Kaba Olmak

Böbürlenmek, sürekli ünlülerden bahsetmek, karşınızdakine üst perdeden bakmak, garsonlara kötü davranmak, geç kalmak ve özür dilememek sandığınız kadar havalı davranışlar değil. Tam aksine oldukça kaba ve rahatsız edici hareketler. Bu tarz kaliteden yoksun hareketlerin hiç birine sakın ama sakın yer vermeyin.

Burada bahsedilen maddelerin hepsini dikkatle okuyun ve ilk buluşmanızda ya da sonrakilerde bu davranışları sergilemeyin. Böylece ikinci, üçüncü ve devamında pek çok buluşmanız olabilir ve sağlam bir ilişkinin temellerini atabilirsiniz.

Elimisallasam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook