Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Size Uygun Olmayan Biri İle Birlikte Olduğunuzda Kaybettiğiniz 10 Önemli Şey

worriedgirl

Size uygun olmayan birini hayatınıza dahil ettiğinizde ve kötü bir ilişki yaşadığınızda, bu sizi kötü biri yapmaz fakat gereksiz yere ödün verdiğiniz pek çok şey olacağı da aşikardır.

Her ilişki bağlılık ve fedakarlık gerektirir, bu doğru. Fakat bazı ilişkiler için çaba sarfetmek çok da akıl karı değildir.

Yanlış kişi ile vakit kaybetmek size bazı iyi şeylerden mahrumiyet getirebilir. Onunla vakit geçirerek kaybettiğiniz şeyler çok da önemsiz olmayacaktır. Neler olabileceklerine birlikte göz atalım.

1. Zamanınız time

Bu madde, en, en, en, en, en, EN önemlisidir! Zamandan daha önemli bir şey kaybetmeniz mümkün değil. Bize limitli olarak sunulan ve aslında, en önemli varlığımız olan zamanı kaybetmeniz en önemli kaybınız olacaktır. Sağlıksız bir ilişkinin ardından, insanların çoğunun kaybettiklerine pişman oldukları yegane şey de “zaman”dır. Zamanınızın kıymetini bilin.

2. Paranız cashbox

Hepimiz insanız. Evet, hatalar yapıyoruz, belki ileride de yapacağız. Ama hatalardan ders almanın birinci kuralı gerçekçi olmak ve öz eleştiri yapabilmek. Biriyle boş yere vakit harcarken kaybedeceğiniz şeylerden biri de paranız. Bi yerde bir şeyler içtiğinizde, bir yemek yediğinizde, almanız gereken zorunlu bir hediye olduğunda vs vs… Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz maddiyatınız istemediğiniz bir yönde harcanacak.

3. Yatağınız bedcomfort

Bir noktadan sonra birlikte olduğunuz şahıs sizinle kalmaya başlar ise, kaybedebileceğiniz şeylerden biri de yatağınız ve huzurlu uykularınız olacaktır. Çok da hoşnut olmadığınız biri ile kalmanız, sizin için tam anlamı ile bir trajedi anlamına gelecektir.

4. Yaşam Alanınız

Bu madde, yaşam alanınız sınıfına giren her alanı içermektedir. Çünkü vaktini sizin evinizde geçirmek isteyen biri, bir noktadan sonra alış-veriş listenizden tv programlarınıza kadar pek çok şeye karışacaktır. Böylece istemeye istemeye yaşam alanınız daralacaktır.

5. Aileniz İle Geçirebileceğiniz Tatiller familyholiday

Birkaç günlük tatil yapma şansınız ortaya çıktığında, bu tatili hayatınızdaki en önemli insanlar ile geçirme fırsatınız varken, muhtemelen hiç istemediğiniz bir yere hiç istemediğiniz kişi ile gitmek zorunda kalacaksınız.

6. Arkadaşlarınızla Geçirebileceğiniz Haftasonları

Size harika davranan, o çok sevdiğiniz kankalarınız ile süper bir hafta sonu planı… Hepsi orada olacak ama siz hariç. Çünkü siz tıpkı diğer durumlarda olduğu gibi istemediğiniz bir durumun içine çekiliyor olacaksınız. Belki de size uygun olamayan biriyle beraber olmaktansa, bekar olmak çok daha karlıdır.

7. Enerjiniz lightbulb

Sizin için doğru kişi ile birlikte olmadığınızda, genel olarak hissedeceğiniz yoğun duygu mutsuzluktur. Bu da aslında hayatınızın geri kalan kısımına ilişkin aktivitelerinize yönelik enerjinizi düşerecektir.

8. Gerçek Aşkı Bulma Şansınız

Olmamanız gereken yerlerde, olmamanız gereken kişi ile zamanınızı harcarken, aslında birlikte olmanız gereken yerde olamıyor ve belki de size gerçek aşkı tattıracak kişi ile tanışma şansınızı kaçırıyorsunuz. Ya da hayatınızda biri olduğu için, o kişi size ulaşmak yerine, vazgeçiyor.

9. Huzurunuz

Yazıdaki maddelerde belirttiğimiz gibi, evet sizin için uygun olmayan biri ile birlikte olarak yanlış bir şey yapıyorsunuz. Ve bunu her ne kadar kendi kendinize görmezden gelmeye çalışsanız da, içten içe kaygılı hissetmeniz oldukça normal. Bu sebeple hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu duygulardan biri olan huzurlu hissetme duygusunu pratik etmeniz pek de kolay değil. Sonuç olarak kaybedeceğiniz şeylerden biri de huzurunuz olacaktır.

10. Gerçeklik Anlayışınız matrix

Uzun süre kötü bir durum ile karşı karsıya olduğunuzda, belli bir noktadan sonra bu kötü durum size normal gelmeye başlayabilir. Yanlış kişi ile doğru şeyler yaşama olasılığı yoktur. Ve bu yanlış kişi ile birlikteliğiniz sonucu, “mutlu ve sağlıklı bir ilişki nasıl olmalıdır?” konusundaki algılarınız bozulmaya uğrayabilir. Böylece “gerçekten ne hissetmeli, gerçek mutluluk nedir?” sorularına doğru cevapları veremeyebilirsiniz.

Bu yazıda açık şekilde görüldüğü gibi sizin için doğru kişi olmayan biri size pek çok şey kaybettirebilir. Bizim tavsiyemiz, kendinize değer verin ve asla sizi haketmeyen biri ile vaktinizi kaybetmeyin. Arkadaşlık sitesi Elimisallam.com sizin doğru kişiyi bulmanız için her daim size yardım etmeye hazır. Tek yapamanız gereken bir hesap oluşturmak ve şansınızı denemek.

Gerçek aşkı bulmanız dileği ile…

Elimisallasam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook