Mobile menu
Join button
Bize Katılın   Video   Güvenlik   Göz Atın   Üyeler   İletişim   Blog   Login   

return to blogs

Kadınların Profillerinde Doğru Olmağı Düşünülen 10 Şey

Erkeklere yönelik hazırladığımız anketlerde, arkadaşlık sitelerindeki kadın üye profillerine ait hangi kısımları çok gerçekçi bulmadıklarını sorduk. Gerçekçi bulmadıkları özellikleri ve neden gerçekçi bulmadıklarını belirten erkek üyelerin cevapları, kadın üyelere profilleri konusunda odaklanmaları gereken yönler hakkında, iyi bir fikir verebilir. Buyrun bu maddelere bir göz atalım :

1. Görünüş selfielady

Erkeklerin ilk sırada oy birliği sağladığı ve en gerçekçi olmayan kısım olarak belirttikleri madde kadın üyelerin görünüşü. Burada görünüşten kasıt boy, kilo, vücut tipi vs yani görünüşünüz ile ilgili her şey. Erkek üyelerin genel olarak belirttiği görüş ise, sadece yüz resmi bulunan profillerin vücutları ile ilgili kendilerini rahat ve güvenli hissetmedikleri yönünde. Yani kadınlar sadece yüz resminden ziyade, full form olarak paylaşacakları resimler ile, görünüşleri hakkındaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilir.

2. Yaş duchess

Pek çok erkek, arkadaşlık sitesi vasıtası ile tanıştığı ve buluştuğu kadınların, profillerinde 25 yaşında olduklarını iddia ettiklerini lakin gerçekte 29 yaşında olduğunu ya da buna yakın olarak, 3-5 yaş gibi farkların olduğunu belirtiyor. Birçok kişiye karşı cinsi etkilemek için yalan söylemek çekici gelebilir fakat gerçeğin bir şekilde ortaya çıkacağını hatırlatmakta fayda var.

3.Seyahat Aşkı kano

Birçok kadın profillerine ekledikleri fotoğraflar ile doğaya ve seyahat etmeye duydukları aşkı kendilerince belgeliyor. Fakat bu ne kadar doğru? Eğer son zamanlarda böyle bir aktiviteniz yok ise ve profilinizdeki doğa gezileri resimleriniz tekil ve yıllar öncesinden kalma aktivitelere aitse, bu resimlere profilinizde çok da yer vermemenizi öneririz. Ve bu tarz resimler paylaşan oldukça fazla kadın olduğunu unutmayın.

4. Spor Salonundaki Geçirdiğiniz Vakit fitnessmodel

Erkeklerin ciddi anlamda konsensüse vardıkları maddelerden biri de bu. Kadınların spor salonunda geçirdiği vakti abarttıklarını düşünen erkekler, kendileri spor salonununa gittiklerinde yoğun anlamda bir kadın nüfusa rastlamadıklarını belirtiyorlar. Tabi bu noktada bazı kadınlar daha çok spora giderek, daha çok fotoğraf ekleyip kendi gerçekliklerini ispat edebilirler.

5. Kürk Mantolu Madonna Sevdası

Bu madde hemen herkes için geçerli bir madde olabilir aslında. Zira internette bu kitap ve yanında kahve ile yüzlerce fotoğraf görmüş olabilirsiniz. Bizim temennimiz umarız ki herkes gerçekten kitabı okuyordur. :) Yoksa kitap ne anlatıyor diye sorulduğunda ; “Bizim şarkıcı Madonna’yı anlatıyor işte..” vs diye cevaplar gelebilir. Uzun lafın kısası bu ve benzeri şekilde paylaşılan görseller de baylara çok gerçekçi gelmemekteymiş.

6. Özgür Kız campergirl

Bir ara reklamlarda sıkça rastladığımız bir karakterdi Özgür Kız. Şimdilerde ise internet profillerinde bazı bayanlar tarafından paylaşılan fotoğraflarda hatırlıyoruz o günleri. Erkekler ise yine bu konuda şüpheci. Al sırt çantanı çık yollara şeklinde paylaşılan fotoğrafları çok inandırıcı bulmuyorlar.

7. Akışına Bırak Anlayışı

Bazı kadın üye profillerinde bolca görülen, “carpe diem”, “kafa nereye biz oraya” tarzı iletiler, erkekler tarafından kadınların genel durumlarını değil, genellikle ciddi bir ilişkinin ardından gelen belirli bir dönemi yansıttığı şeklinde yorumlanıyor. Erkekler, hayatı akışına bırakıp, rahat olma konusunda kadınların çok da iyi olmadığını ve genellikle kontrollü ve kontrolcü olduklarını belirtiyorlar.

8. Spor’a Duyulan Alaka

Erkekler herhangi bir spor dalına ilgisi olduğunu belirten ve bu sporu takip edip desteklediğini iddia eden kadınlar konusunda biraz şüpheci. Bu konudaki şüphelerinin altında yatan asıl sorunun da, bu ilgi acaba gerçek mi yoksa aynı spora, takıma, sporcuya ilgi duyan erkeklerin ilgisini çekmek için eklenmiş ekstra bir bilgi mi olduğunu belirtiyorlar.

9. Kurumsal Başarı businesslady

Günümüzde oldukça meşhur olan “CEO’nun aniden gelmesi ve bizim hazırlıksız yakalanmamız…” etiketli fotoğraflar her geçen gün artmakta. Bu da erkek üyelerin kafasında CEO ile bu denli ilişkili bir işiniz olup olmadığı konusunda soru işaretleri yaratmakta. Erkekler, kadınların pozisyonları ve ne kadar başarılı oldukları konusunda verdikleri bilgileri çok inandırıcı bulmadıklarını ifade ediyorlar.

10. Romantik Arayış sunsetlove

Erkekler, pek çok kadının, arkadaşlık sitesi profillerinde, arayışları konusunda “eğlence amaçlı ilişki” seçeneğini işaretlemiş olsa da, tanıştıktan kısa süre sonra ilişkinin daha ciddi bir yön alması yönünde talepte bulunduklarını iddia ediyorlar. Bu sebeple kadın üyeler eğer eğlence amaçlı bir ilişki yaşamak istemiyorsa, ciddi ilişki ya da evlilik seçeneklerini işaretlemeli ve böylece onlara ilgi duyacak kişileri de bu şekilde belirlemelidir.

Yazının sonunda aslında yukardaki maddelerin pek çoğununun iki cinsiyet için de geçerli olduğunu söylemek çok da zor değil. Bizim ise kadın-erkek herkese tavsiyemiz : Kendiniz hakkında doğru bilgiler ile profilinizi oluşturmanız ve arkadaşlık sitesi aracılığı ile tanışacağınız kişiyi hayal kırıklığına uğratmamanızdır.

Keyifli tanışmalar…

Elimisallasam.com

Share this article
Share on Twitter Share on Facebook